Kniha návštěv

Re: jak vybrat ukulele ?

Padre | 12.06.2014

ahoj, když mě uke oslovilo před čtyřma rokama, tak jsem taky hledal. Mám dva Oscary schmity, měl jsem tenor Lanikai, ten jsem prodal. Ještě mám nějakou vyšší třídu Ohana tuším CK 50 a pak sopráno Uluru mahagon a další
Jediný co řeknu je, že v celé ČR v kamených obchodech nelze koupit uspokojivý nástroj. Jsou to vesměs laciný krámy na který není radost hrát. Všichni si objednávají v zahraničí cestou netu. U tak malýho nástroje je opravdu potřeba kvalita, aby to nějak znělo. Pod 10tisíc nemá cenu jít v případě dalšího zájmu. U nás se nabízí opravdu krámy, který už podle mě odratili stovky potenciálních nadšenců. P

Jak vybrnkávat?

asdfghjkl | 08.04.2014

Prosím, poradí mi někdo? Začínám s vybrnkáváním a potřebovala bych poradit, jak začít. Čtyřmi prsty? Struny popořadě, nebo nějak napřeskáčku...?
Já jen abych se měla od čeho odrazit...
Děkuji.

Re: Jak vybrnkávat?

padre | 16.04.2014

Dobrý prográmek iUke na stažení, ale nevím jestli funguje na zařízeních mimo apple. Je zde spousta strummingů na procvičování v rytmu 4/4 a rollů na vybrnkavání. P

tabs

padre | 24.03.2014

Ahoj, zdravím uke fandy. Byl bych vděčný za odkazy na uke taby. Blbě se mi na netu loví. Tady na těch stránkách od začátku žádný pokrok, stejně tak na mnohých jiných jako ukulelehunt ... všude je pár věcí a nic nového, tak kdybyste někdo věděl, byl bych rád. P

Ladenie

Míša | 20.03.2014

Chcem sa spýtať ako presne to je s ladením sopránového uke... Chápem, že sa to dá buď g'c'e'a' alebo a'd'f#'h'...Ale zaujíma ma, ako zistím, ako to vlastne ladím? Dá sa to nejak zvoliť na ladičke? Alebo? ... Ako fakt je to blbá otázka, priznávam... No zamýšľam si kúpiť ukulele a chcem mať pred kúpou dostatočné info, nech potom nie som úplne stratená... :D

Re: Ladenie

Jarda | 25.03.2014

Většina dnešních ladiček ukazuje na displeji jaký tón právě hrajete a jeho odchylku od přesného naladění. Prostě drnkáte na strunu a točíte kolíčkem, až to na displeji ukáže tón, který chcete naladit.

Ladička musí být chromatická (nebo univerzální, přepnutá do chromatického módu). Pak ukazuje jakýkoliv tón, a je možno naladit jakýkoliv nástroj v jakémkoliv ladění. Není tedy omezena jen na tóny kytary, basy, nebo jiného nástroje.

Prodejci nabízejí speciální struny pro každé ladění. (tedy jiné pro C nebo D ladění). Moje zkušenost je, že je to jedno. Dokonce i struny pro koncertní a tenorové ukulele mohou být ty samé. (možná i pro sopránové ale to jsem neměl možnost vyzkoušet)

ukulista

Macek | 09.12.2013

Cau decka, koupil jsem z legrace synkovi ukulele pred dvema lety, kdyz mu bylo 14 (hraje na piano), vcera mi psal, ze ho vzali na stredni v Americe (kde rok studuje) do muzikalu. Bez trenovani na ukulele by to nedal. Prvni ukulele mel za 400 Kc. V Americe si koupil uz rovnou znakove Martin asi za 4000 Kc ;-) Tak ted jsem koupil dalsi ukulele, pro zmenu dcerce (hraje na housle), tak uvidime. Zkousim prave akordy (hral jsem kdysi u taboraku na kytaru) a celkem to jde. Vic jak 8 akordu jsem nikdy nepotreboval. Za ty prachy je to fakt hodne muziky (ted se divam treba na conrad.cz) a predevsim ukulele jsou dobre skladne a daji se to vozit vsude. No a kdyby to nekdo rozslapl, no tak za 400 te neni prece na zabiti :-) Jdete do toho!!!

žádný vývoj

Petr | 11.11.2013

Jen si tak trochu postesknu. Vývoj ukulele u nás je neskutečně pomalý. Nedá se v podstatě u nás nikde koupit slušný nástroj. Zádný slušný stránky. Tady na těch se toho moc od doby, kdy jsem je viděl porvé, nezměnilo.

jentak

Lukáš | 09.11.2013

Já hraju na ukulele už 3 měsíce a už toho docela dost umím ale znám chlapa který zahraje všechno co mu řeknete a to se na něj učil jenom 2 dny !!!

Vybrnkávání

asdfghjkl | 27.06.2013

Prosím, poradí mi někdo? Začínám s vybrnkáváním a potřebovala bych poradit, jak začít. Čtyřmi prsty? Struny popořadě, nebo nějak napřeskáčku...?
Já jen abych se měla od čeho odrazit...
Děkuji.

Záznamy: 21 - 30 ze 140
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek