Jake Shimabukuro 

Díky tomu, že používá speciální staré techniky hraní, o kterých amatérští hráči nemají ani ponětí, se Jake Shimabukuro stal jedním z nejznámějších ukulelistů na světě. Jeho matka ho naučila první akord, když mu byly čtyři roky. Přestože se později rozhodl hraní zanechat, je nyní znám jako „Jimi Hendrix of the ukulele“, protože často hraje pře zkreslený zvuk. Jake Simabukuro prozatím úspěšně nahrál sedm alb a dvě DVD.

 

Herb Ohta ml.

Herb Ohta ml. se naučil svou první písničku na ukulele, které dostal od babičky, ve třech letech. Byla to „Happy birthday“. Bral si hodiny od svého otce do svých dvanácti let. Ve hře na hudební nástroj pokračoval až na střední škole, ale ne na ukulele, nýbrž na violu. Poté se znovu začal zajímat o havajskou hudbu a ukulele. Nyní Herb Ohta vyučuje hraní šest dní v týdnu a pokračuje v komponování své hudby.

 

The Ukulele Orchestra Of Great Britain 

Členové tohoto malého orchestru z Velké Británie hrají na všechny typy ukulele, zpívají a dělají dobrou zábavu. Věří, že mohou interpretovat všechny žánry hudby. Jejich vystoupení jsou zábavná, virtuózní, obsahují prvky rokenrolu a směs hlasů. Žádné bicí, piána ani banja zde nenajdeme. Hrají skladby od Čajkovského, ale třeba i od Nirvany. Soubor vznikl v roce 1985 a postupem času získal velkou oblibu hlavně kvůli představením v televizních stanicích. Členy jsou: Dave Suich, Peter Brooke-Turner, Hester Goodman, George Hinchliffe, Richie Williams, Kitty Lux, Will Grove-White a Jonty Bankes.